Všetky kompletné informácie o vlastnostiach MHM stien nájdete tu. Ak potrebujete ešte viac technických údajov, stiahnite si ďalšie dokumenty a certifikáty.
Máte záujem o nacenenie svojho projektu?
Kontaktujte nás.
Obchodné oddelenie
Tepelná izolácia domu so sebou prináša oveľa viac benefitov ako len zníženie tepelných únikov. Znamená to aj nižšiu spotrebu energie na vykurovanie a vyšší komfort pri užívaní interiéru, zvýšenú požiarnu bezpečnosť, zlepšenie akustickej pohody, ako aj predĺženie životnosti konštrukcie domu.
Hlavne počas letných mesiacov plní zateplenie aj funkciu ochladzovania. Koncept zateplenia uzatvára celková exteriérová estetika domu a v konečnom dôsledku zateplenie domu zvyšuje jeho hodnotu.
Musí sa dosiahnuť dostatočne nízka hodnota U, aby sa zabránilo úniku tepla v zime a aby boli splnené príslušné stavebné predpisy. Súčasne je potrebné venovať pozornosť vytvoreniu vonkajšieho plášťa, ktorý má dostatočnú kapacitu akumulácie tepla, aby jeho pomalá reakcia na kolísanie teploty bola schopná pôsobiť proti nadmernému teplu v horúcich letných dňoch.
Od 1.1.2016 je pri návrhoch vonkajších stien potrebné splniť normalizovanú hodnotu tepelného odporu R = 4,4 m2K/W (U = 0,22 W/(m2.K)).
Od 1.1.2021 je pri návrhoch vonkajších stien odporúčané navrhovať všetky novostavby a aj obnovované budovy na cieľovú hodnotu tepelného odporu R = 6,5 m2K/W (U = 0,15 W/(m2.K)).
Ideálnym riešením je drevená odvetrávaná fasáda.
Aby sa neznížili difúzne vlastnosti stien, je nutné použiť drevovláknité dosky alebo minerálnu vatu, ako aj omietku prepúšťaciu vodné pary.
Zvuk
Mechanické vibrácie, ktoré sa šíria vo flexibilných médiách v dôsledku vibrácií hmotných častíc okolo ich pokojovej polohy, čo spôsobuje zhutňovanie a riedenie média.
Zvuk vzduchu
Zvuk, ktorý sa šíri vzduchom, napríklad hudba z rádia.
Materiálový zvuk
Zvuk, ktorý sa šíri v pevných materiáloch, napríklad z príklepovej vŕtačky.
Zvuk krokov
Zvuk vytvorený pri chôdzi, medzi ostatnými na stropoch a schodoch v podobe materiálneho zvuku, ktorý čiastočne preniká do susedných miestností v podobe vzduchového zvuku.
Akustická izolácia je dôležitým kritériom kvality obytných a pracovných priestorov v budovách.
Akustická izolácia je dôležitým kritériom kvality obytných a pracovných priestorov v budovách. Minimálne požiadavky na budovy sú upravené v norme STN 73 0532.
V prípade rodinných domov by sa vždy mali zvoliť verzie s účinnou zvukovou izoláciou, pretože zákonné požiadavky sa tu netýkajú iba normy, ale aj všeobecne akceptovaných zásad stavebnej techniky.
Pri plánovaní väčších projektov, ako sú napríklad rodinné domy alebo verejné budovy, sa vždy zabezpečuje normou stanovená zvuková izolácia. Je potrebné starostlivo plánovať, aby sa získali požadované alebo dohodnuté hodnoty zvukovej izolácie. To, samozrejme, platí aj pre steny v systéme Massiv-Holz-Mauer®.
MASSIV-HOLZ-MAUER ® MAJÚ KLASIFIKÁCIU PROTIPOŽIARNEJ OCHRANY REI 90 (F90 B).
Zatiaľ čo ostatné stavebné materiály používané v priemysle sa väčšinou klasifikujú iba z hľadiska požiarnej ochrany REI 30 (F30).
Drevo v stene Massiv-Holz-Mauer ® obsahuje až 15 % vody, ktorá sa musí v prípade požiaru najskôr odpariť (na tonu dreva je to 150 litrov vody). Keď horí, horná vrstva sa zmení na drevené uhlie, ktoré vďaka svojej extrémnej pórovitosti pôsobí ako izolačná vrstva a k hlbším vrstvám MHM steny neprepúšťa horúci vzduch. Kyslík už nemôže prenikať do dreva a jeho vypaľovanie sa značne spomaľuje. V dôsledku nízkej tepelnej vodivosti dreva je aj riziko samovznietenia veľmi nízke.
Steny
REI 90 pre steny hrúbky 20,5 cm alebo hrubšie, s jednostranným opláštením sadrokartónom 18 mm - správa o klasifikácii č. KB 3.2 / 14-013-3 vydaná nemeckým certifikačným orgánom MFPA Leipzig GmbH dňa 30.06.2015.
Reakcia na oheň - európska trieda D-s2, dO.
Tepelná izolácia by sa mala použiť na zabránenie vzniku rosného bodu vnútri steny, podľa výpočtu teploty a vlhkosti.
Izolácia budov sa aplikuje rovnakým spôsobom ako pri murovaných technológiách. Steny ohrozené zamoknutím by mali byť chránené pred vlhkosťou, ako v každej modernej budove (napr. pomocou tekutej hydroizolácie).
Tesnosť spojov a kvalita vzájomného kontaktu prvkov zohráva pri dosahovaní tesnosti rozhodujúcu úlohu. Na zabezpečenie normatívnej odolnosti proti vetru, ktorú je každý dodávateľ povinný dodržať podľa európskeho technického osvedčenia, uplatňujeme toto:
V prípade potreby zaistenia tesnosti n50 <0,6 1/h pre pasívnu budovu by mal byť celý povrch vonkajších priečok pokrytý izoláciou proti vetru, ktorá je utesnená na spojoch v súlade so zvoleným systémom veternej izolácie. Takáto stavba sa testuje tzv. blower testom.
MHM SLOVAKIA SPĹŇA EURÓPSKE TECHNICKÉ OSVEDČENIE ETA-15-0760
Tu nájdete certifikáty a všetky potrebné dokumenty na stiahnutie.